AVO na MSV 2019

Asociace výzkumných organizací a její členy tento týden prezentujeme na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2019 v Brně. Ten nese pro tento rok podtitul Digitalizace, automatizace a cirkulární ekonomika.

Naší základnou se i letošní rok stal stánek Svazu průmyslu a dopravy ČR. Zde návštěvníkům veletrhu představujeme aktivity AVO a jejích členů a zároveň rozdáváme zbrusu nový zprAVOdaj. Ten je svým obsahem koncipovaný právě pro strojírenský veletrh.
Na veletrh letos zavítá odhadem necelých 90 tisíc návštěvníků. Vystavuje tady přes 1600 tuzemských i zahraničních firem. Nebývale velké zastoupení tu mají čínské firmy. Poprvé se zde také prezentuje 13 státních institucí pod společným stánkem The Country for the future. Ten účastí podpořila řada ministrů v čele s ministrem průmyslu Havlíčkem a premiérem Babišem.
Osobně se účastnit veletrhu má význam především pro networking. Potkávají se zde lidé, kteří jsou spolu po většinu roku ve spojení jen přes email nebo sociální sítě a v lepším případě přes telefon. Na veletrhu mají možnost spolu diskutovat o nových produktech, o nových tématech případné spolupráce či pouze si spolu popovídat, co je u koho nového.

Kategorie Aktuality, Blog.