Jedenáctý ročník soutěže Vizionáři zná své vítěze

Úspěšně si opět vedli členové Asociace výzkumných organizací, z.s.

Držitelem titulu Vizionář 2021 se stala společnost SYNPO, a.s., která uspěla díky výzkumu, vývoji a nasazení do praxe Komplexu inovací založených na modifikaci vybraných chemických substancí a jejich zakotvení do polymerní matice, jenž obnáší např. systém funkčního barvení látek FreshDye, vývoj akrylátového kopolymeru AgNOS pro využití v kosmetických aplikacích nebo nový systém ukotvení nanočástic stříbra na polyuretanovém nosiči. Uspěla rovněž díky svému technologickému, ekonomickému a společenskému přínosu v oblasti přenosu výsledků výzkumu do praxe, ochrany životního prostředí a ochrany zdraví obyvatelstva.

Držiteli čestných uznání odborné poroty jsou:

ÚJV Řež, a. s. za svůj dlouhodobý technologický, ekonomický a sociální přínos v oblasti bezpečnosti nízkoemisních energetických zdrojů.

Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, a.s. spolu s Agronomickou fakultou Mendelovy univerzity v Brně, za Analyzátor staré chuti piva – unikátní metodu pro efektivní kontrolu kvality piva a její technologický, ekonomický a sociální přínos pro oblast nápojářského průmyslu a restauratérství.

Zemědělský výzkum, spol. s r.o. za svůj dlouhodobý technologický, ekonomický a sociální přínos v oblasti zemědělské výroby a šlechtitelství.

Všem oceněným gratulujeme!

Bližší informace k projektu Vizionáři roku 2021 a dalším oceněným firmám a institucím viz na https://czechinno.cz/soutez-vizionari-vyhlasila-nejlepsi-inovativni-projekty-i-osobnost-roku-2021/.

 

 

Kategorie Aktuality, Blog.