Mezinárodní soutěž Falling Walls Lab

Dovolujeme si Vás informovat/připomenout mezinárodní soutěž Falling Walls Lab určenou studentům, mladým vědcům, inovátorům a začínajícím podnikatelům. Pracují Vaši studenti a kolegové na inovativních projektech nebo mají vědecký start-up? Dokáží srozumitelně prezentovat svůj výzkum, iniciativu nebo obchodní plán anglicky v několika minutách a přesvědčit o své práci mezioborovou porotu a publikum?

Cílem soutěže Falling Walls Lab je propagovat výjimečné myšlenky a celosvětově propojovat nadějné vědce a podnikatele ze všech oblastí. Účastníci prezentují anglicky publiku a odborné porotě svůj výzkumný záměr, byznys plán nebo občanskou iniciativu, která je inovativní a nabízí řešení aktuálního společenského problému. Nezáleží, zda se jedná o téma výpočetní techniky nebo medicíny, ekonomie, strojního inženýrství, filosofie, robotiky, chemie, umění nebo zemědělství. Klíčem k úspěchu jsou pouze 3 minuty, což je čas určený na prezentaci. Autor nejlepší prezentace vyhrává finanční odměnu 1 000 EUR a cestu do Berlína na celosvětové Falling Walls Lab finále, které proběhne v listopadu.

Letošní porota je složena z osobností české vědy, státní správy a byznysu. Zasedne v ní vedoucí start-upové sekce agentury CzechInvest Markéta Přenosilová, expert na umělou inteligenci Michal Pěchouček, designérka Zuzana Blahutová, chemik Petr Slavíček, mladá vědkyně v oblasti nanotechnologií Markéta Klíčová a vedoucí oddělení pro ekonomiku a vědu na německém velvyslanectví v Praze Alexander Puk. Podrobné informace o soutěži i porotě naleznete na webové stránce www.falling-walls.cz.

Národní kolo soutěže se uskuteční 14. září 2021 v podvečerních hodinách v Národní technické knihovně (NTK) v Praze.

Uzávěrka přihlášek pro české kolo je 15. července 2021 (prodlouženo). Přihlášení je možné přes webovou stránku http://www.falling-walls.com/lab/apply.

Za Falling Walls Lab v České republice stojí Národní technická knihovna (NTK) ve spolupráci s Německou akademickou výměnnou službou (DAAD), němec­kým velvyslanectvím v Praze, společností xITee, Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou, Technologickou agentu­rou (TA ČR) a agenturou CzechInvest.

 

Kategorie Aktuality, Blog.