Úspěch členů AVO na Zemi živitelce 2023

K tradičním bodům programu mezinárodního agrosalonu Země živitelka patří i soutěž o prestižní ocenění Zlatý klas, které uděluje Ministerstvo zemědělství ČR.

Jako každoročně i na letošním ročníku přihlásili své exponáty členové Asociace výzkumných organizací:
Oseva vývoj a výzkum s.r.o. Zubří přihlásila odrůdu máku ozimého Olaf, Zemědělský výzkum,  spol. s r.o. Troubsko odrůdu svazenky zvonkovité Elizabeta, Agritec Plant Research s.r.o. Šumperk kmín kořenný jarní Aklei, Výzkumný ústav bramborářský Havlíčkův Brod, s.r.o. odrůdu bramboru Val Red a Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i. odrůdu prosa Rubicon  a bylinný nápoj ImmuRelax.

Čtyři z pěti přihlášených institucí se svými exponáty Zlatý klas i získaly. Jedná se o velký úspěch nejen členů AVO, ale především českého aplikovaného zemědělského výzkumu a návazného šlechtění. Všechny zmiňované odrůdy budou v krátké době součástí produktových portfolií výše uvedených výzkumných organizací.

AVO blahopřeje svým členům k tomuto mezinárodnímu úspěchu a znovu vyjadřuje názor, že český aplikovaný výzkum a jeho výsledky jsou plně konkurenceschopné se zahraničím.

Link: https://cenazlatyklas.cz/zlaty-klas-2023/ 

Kategorie Aktuality, Blog.